Kategórie      
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Obývačka podľa Feng-šuej

Pridané: 03.06.2015

Feng-šuej ?

Obývacia izba je špecifickou miestností našich domovov. Je to miestnosť, v ktorej trávime väčšinu svojho voľného času, najčastejšie v spoločnosti členov rodiny. V obývacej izbe však tiež vítame svojich priateľov a prijímame známe i menej známe návštevy. Obývacia izba by preto mal pôsobiť veľmi príjemným a útulným dojmom, aby sme v ňom pociťovali pravú upokojujúcu atmosféru domova. Na druhú stranu však musí pôsobiť dostatočne reprezentatívne a elegantne. Pri zariaďovaní obývacej izby skúste uplatniť niektorá z pravidiel čínskeho učenia Feng-šuej, vďaka ktorým sa v tejto miestnosti budete skvele cítiť nielen vy, ale aj vaši hostia.

 

 

Filozofie Feng-šuej poníma obývačka ako miestnosť príležitostí, v ktorej sa spájajú dva aspekty ľudského života - súkromie a kariéra. Centrum prepojenie týchto dvoch stránok ľudského bytia symbolizuje sedacia súprava. Tá by mala byť situovaná tak, aby umožňovala očný kontakt a komunikáciu všetkých sediacich. Sedacia súprava by preto mala byť rozmiestnené do kruhu, a to najlepšie čelom k dverám. Ak na vstupné dvere pohodlne uvidíte, budete sa v miestnosti podvedome cítiť pokojnejšie a bezpečnejšie.
Do stredu sedacie súpravy umiestnite konferenčný stolík. Ten symbolizuje zdravie celej rodiny, a preto by mal byť stále čistý a upravený. Pozitívnu energiu mu dodajú živé kvety. Životodarný stred miestnosti môžete oživiť prírodnými živlami. Živé rastliny, biokrb či akvárium umiestnené v tesnej blízkosti tohto energiou nabitého poľa podporí uvoľnenie energie a jej ľahké prúdenie. Naopak, od stredu izby odsuňte čo najďalej prístroje vyžarujúce rušivé elektromagnetické vlny. Pre voľné prúdenie životnej energie zvanej Čchi neumiestňujte sedaciu súpravu ani iné kusy nábytku v tesnej blízkosti stien. Všetky zariadenia by navyše malo mať zaoblené tvary, pričom ideálne sú jemné pastelové farby.

 

 

Feng-šuej obývacia izba je presvetlený a vzdušný, preto tmavšie kúty vybavte umelým osvetlením, svetlými farbami a zrkadlami. Práve zrkadlá sú hotovými poklady z hľadiska prúdenia energie. Ak máte nevyhovujúcim spôsobom zariadený izba, správne umiestnená zrkadla energiu rozprestrú po celej miestnosti. Ak máte napríklad sedaciu súpravu umiestnenú tak, že sedíte chrbtom k dverám, zrkadlo umožňujúce pohľad na vchod do izby, vytvoria vyhovujúce podmienky pre prúdenie energie. Zrkadlá však neumiestňujte priamo oproti dverám: prichádzajúca energia by bola odrazená späť.
Vhodnými feng-šuej doplnky a dekoráciami pre obývaciu izbu sú sviečky, hodiny, zvonkohry, oblé kamene, harmonické maľby a fotografie, ku ktorým máte pozitívnu väzbu.

 


Späť na zoznam článkov