Kategórie      
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Vrátenie tovaru do 14 dní

Úvod Dodanie tovaruVrátenie tovaru do 14 dní

Vrátenie tovaru do 14-tich dní:

Ako postupovať, keď zakúpený tovar pre vás nie je to pravé a chcete ho vrátiť v zákonnej 14 dňovej lehote?
V prípade, že ste spotrebiteľ, máte právo zakúpený tovar vrátiť bez udania dôvodu a to do 14 kalendárnych dní od dátumu prevzatia tovaru. Nárok máte aj v prípade, že objednávku urobíte po internete s osobným odberom v kamennej predajni.

Formulár na odstúpenie od kúpnej zmluvy - odstúpenie.

 

Kde tovar vrátiť:

Svoje právo na vrátenie tovaru môžete uplatniť a to odstúpením od zmluvy a zaslaním tovaru na adresu:
DOPLNKYDOZAHRADY, Krakovska 58, 951 12 Ivanka pri Nitre

Vrátený tovar prosíme dobre zabaľte, aby nedošlo k jeho poškodeniu počas prepravy.
Prosíme, uveďte tovar pokiaľ možno do pôvodného stavu, predídete tým možnému zníženiu vrátenej sumy o náklady vynaložené na uvedenie tovaru do pôvodného stavu.

Peniaze za tovar Vám zašleme na Váš bankový účet čo najskôr, najneskôr do 14 dní od dňa odstúpenia od zmluvy, nie však skôr než dôjde k doručenie vráteného tovaru späť na naše reklamačné oddelenie (prípadne ak preukážete, že vrátený tovar nám už bol odoslaný) . Náklady na vrátenie tovaru sú v tomto prípade na strane kupujúceho.

 

Je dobré vedieť:

 

Obal nie je nutný. Obal nie je predmetom kúpy ani súčasťou kúpenej veci. Aj napriek tomu má www.doplnkydozahrady.sk, právo na náhradu skutočne vynaložených nákladov spojených s vrátením tovaru. Tieto náklady sú vždy individuálne posúdené a ako také sú potom zákazníkovi naúčtované a započítané s čiastkou za vrátený tovar.

Účtovaniu týchto poplatkov predídete, ak tovar uvediete do pôvodného stavu sami (očistenie, skompletizovaníe, správne zabalenie a pod.) S ohľadom na rôznorodosť tovaru je každý prípad odstúpenia od zmluvy riešený individuálne.

 

Dodržanie 14 dňovej lehoty:

Pre dodržanie lehoty je rozhodujúce, kedy je odstúpenie od zmluvy odoslané. Lehota na odstúpenie sa tak považuje za zachovanú, ak spotrebiteľ v jej priebehu odošle podnikateľovi oznámenie, že od zmluvy odstupuje.
Lehota na odstúpenie od zmluvy trvá 14 kalendárnych dní a v danej lehote je potrebné aj tovar vrátiť.

Aké dokumenty priložiť ?

Ku vrátenému tovaru odporúčame vždy priložiť dokument, ktorý potvrdí, že ste tovar zakúpili u nás a uľahčí nám identifikáciu daného tovaru a požiadavke.
Najlepšou možnosťou je zaslanie nákupného dokladu, ktorý ste dostali na svoju e-mailovú adresu.

 

Stručný prehľad na záver:

  •      Od kúpnej zmluvy je možné odstúpiť do 14 kalendárnych dní
  •      Ak končí lehota cez víkend, alebo vo sviatok, ako posledný deň lehoty je braný najbližší nasledujúci pracovný deň.
  •      Odstúpenie od kúpnej zmluvy musí byť dodávateľovi odoslané najneskôr v posledný deň 14 dňovej lehoty.
  •      Tovar musí byť vrátený taktiež v 14 dňovej lehote plynúcej od prevzatia tovaru.
  •      Rozbalením ani použitím tovaru nezaniká právo na odstúpenie od zmluvy bez udania dôvodu.
  •      Tovar nemusí byť vrátený v originálnom obale, avšak dodávateľ má právo na úhradu nákladov spojených s uvedením tovaru do pôvodného stavu.
  •       Peniaze vrátime najneskôr do 14 kalendárnych dní od odstúpenia od zmluvy, nie však skôr, než obdržíme vrátený tovar (prípadne ako     preukážete, že vrátený tovar nám už bol odoslaný).
Copyright 2015 - 2022 © Nákupné centrum | Doplnkydozahrady